Kamala Harrisre és Donald Trumpra is „vadásznak” az iráni hackerek

A csoport megpróbált hozzáférni Utah geológiai regisztereihez, amely többek között olaj- és gázipari adatokat tartalmaz. Az amerikai és a szövetséges kormányok, valamint nyugati kiberbiztonsági cégek már régóta azt állítják, hogy a hackercsoport az Iszlám Forradalmi Gárdának dolgozó kiberkémkedési szakemberekből áll.

Az utahi minisztérium július 30-án adta ki a közleményt, de azt eddig nem hozták nyilvánosságra. Ebben az áll, hogy a hackercsoport 2023 márciusától 2024 márciusáig sikertelen próbálkozások sorozatát folytatta.

Kiberbiztonsági szakértők szerint a nyilvánosságra hozatal azt mutatja, hogy Irán kiberkémkedési műveletei széles körűek lehetnek. – Az információgyűjtés a kenyerük és vajuk – mondta Adam Meyers, a CrowdStrike amerikai kiberbiztonsági vállalat ellenség elleni műveletekért felelős vezető alelnöke, aki 2013 óta követi a csoportot.

A Trump-kampány ebben a hónapban közölte, hogy egy iráni választási beavatkozási kísérlet részeként feltörték a rendszerüket, és három amerikai hírügynökség közölte, hogy e-mailben kaptak lopott dokumentumokat a kampányról.

Mind a Microsoft, mind a Google azt mondta, hogy megzavarták a Forradalmi Gárda kiberkémkedő csoport azon törekvéseit, hogy idén mindkét párt kampányát feltörjék. A Google azt állította, hogy az irániak sikerrel jártak a Trump-kampánnyal, és továbbra is célkeresztben van mind Trump, mind Kamala Harris alelnök.

Három amerikai ügynökség hétfőn közölte, hogy Irán volt felelős mindkét párt kampányának célba vételéért és Trump kampányának feltöréséért.

Magyar hírlap

Translate »