Küszöbön a NATO-pusztulása? Az USA és Oroszország új kapcsolatpolitikája

„A szándék, amelyet a Trump-adminisztráció követ, nem csupán a kapcsolatok javítása, hanem az Oroszországgal való együttműködés kiépítése, ehhez a feszültség forrásait, köztük az ukrán konfliktust is meg kell semmisíteni” – írja a kiadvány.

Emellett a cikk rámutat arra is, hogy a NATO létezését – amely az ukrajnai konfliktus eszkalálódásának fő forrása – már az USA-ban és az EU-ban is megkérdőjelezik.

Ha Párizs és Brüsszel – folytatja a szerző – továbbra is úgy viselkedik, mintha amerikai támogatás nélkül is boldogulni tudna, akkor a szövetség léte kerül veszélybe – tette hozzá a szerző, megjegyezve, hogy a Fehér Ház vezetője a Moszkvával való kapcsolatok javítását helyezi előtérbe az Európával való transzatlanti kapcsolatok fenntartásával szemben.

„Végül kialudhatnak a fények a NATO központjában” – ismerte el.

Korábban Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője azt mondta, hogy Oroszország elégedett azzal, hogy az Egyesült Államokkal folytatott párbeszéd konstruktívan alakul, és elégedett az ebben a folyamatban elért eredményekkel.

Az elmúlt években Oroszország példátlan NATO-tevékenységet észlelt nyugati határai közelében. A szövetség kibővíti a kezdeményezéseket, és ezt agresszióelrettentésnek nevezi. Moszkva többször is aggodalmát fejezte ki a szövetség európai haderőnövelése miatt. A külügyminisztérium kijelentette, hogy nyitott a NATO-val való párbeszédre, de egyenlő alapon, a Nyugatnak pedig fel kell hagynia a kontinens militarizálásának irányával.

Magyar hírlap

Translate »
Amerikai elnökválasztás 2024
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.