
Elmondása szerint a hosszú távú tűzszünet biztosítása összetett feladat, amely sok tényezőtől függ.
„Természetesen mindannyian az ellenségeskedések teljes beszüntetését akarjuk Ukrajna-szerte, valamint igazságos és tartós békét. De, mint mondtam, egy rossz béke rosszabb lehet, mint a béke hiánya. A befagyasztott konfliktus a legrosszabb forgatókönyv. Ezért kell most a valódi, tartós béke elérésére összpontosítanunk” – tette hozzá Dragonet.
Az Ukrajna és Oroszország közötti tűzszünet
A hadviselő felek között jelenleg részleges tűzszünet van érvényben. Különösen a Fekete-tengeren és az energiaszektorban. Mint Heorhij Tykhij ukrán külügyminisztériumi szóvivő előző nap tisztázta, az „energetikai tűzszünet” március 25. óta van érvényben.
Közben Moszkva március 18-ra tűzte ki a tűzszünet kezdetét. Tykhyi szerint a március 18-i dátum az oroszok találmánya, a tűzszünet pedig az Egyesült Államok által Szaúd-Arábiában közvetített „közvetett tárgyalások” utáni nyilatkozatok közzétételének napjától van érvényben.
Meg kell jegyezni, hogy az ukrán fél úgy véli, hogy az oroszok már megsértették ezt a rendszert. Tegnap az ellenség tömegesen lőtte Herszon városát, kárt okozva az energiaszektorban. Volodimir Zelenszkij elnök szerint a hivatalos Kijev várja az Egyesült Államok reakcióját, hiszen a megállapodások betartását neki kellene felügyelnie.
Korábban Olekszandr Prokudin, a herszoni területi katonai közigazgatás vezetője azt mondta, hogy a frontvonal befagyasztása a régió megosztásához vezethet.