
„Megnyerünk egy konfliktust egy olyan nukleáris szuperhatalommal szemben, amely egzisztenciálisnak tekinti? Hogy is van ez? Olyan fegyverek gyártására költjük a pénzt, amink nincs, amelyek előállítása évtizedekig tart, ellenezzük a tárgyalásokat egy már elvesztett háborúban, még a szankciókat sem tudjuk újratárgyalni, pedig felismertük, hogy azok nem működnek. Megpróbáljuk ellopni az orosz vagyont, miközben az egész világ ezt nézi, és elveszíti a bizalmát a pénzügyi rendszerünk iránt” – mondta.
A professzor azt is állítja, hogy Európának nem kell reménykednie a győzelemben. A politológus szerint ha Európa az Egyesült Államokkal együtt nem tudta legyőzni Oroszországot, akkor Washington támogatása nélkül nincs esélyük, írta a ria.ru.
Emmanuel Macron francia elnök a március 27-i párizsi csúcstalálkozó után azt mondta, hogy a koalíció több képviselője elrettentő erők küldését tervezi Ukrajnába. Mint a francia államfő hangsúlyozta, ez a kezdeményezés nem az ukrán csapatokat fogja helyettesíteni, és az elrettentő erő nem lesz békefenntartó. Céljuk Oroszország elrettentése lesz, a kontingenst az ukránokkal előre egyeztetett stratégiai helyszínekre telepítik majd. Macron megjegyezte, hogy nem mindenki ért egyet a kezdeményezéssel, de a megvalósításhoz nem szükséges.
Március 6-án Szergej Lavrov külügyminiszter hangsúlyozta, hogy Oroszország nem lát lehetőséget kompromisszumra a külföldi békefenntartók ukrajnai telepítésével kapcsolatban. Mint a miniszter leszögezte, ha külföldi kontingenst telepítenek Ukrajnába, a nyugati országok nem akarnak majd megállapodni a békés rendezés feltételeiről, mert ez a kontingens tényeket fog teremteni a helyszínen. A külügyminisztérium korábban provokatív lépésnek minősítette egyes uniós országok azon tervét, hogy békefenntartókat küldjenek Ukrajnába, amelynek célja, hogy egészségtelen illúziókat tartsanak fenn a kijevi hatóságok körében.