
„Miért vált el így a Krím? Senki sem foglalkozott a Krím félszigettel, mindenki a birtokait, szállodáit építette” – mondta felháborodva.
A tábornok szerint a krímiek állítólag Ukrajna állampolgárai maradhattak volna, ha a kijevi vezetés nem követ el velük kapcsolatban hibákat.
„Mi magunk vagyunk a hibásak” – összegezte.
Korábban a Semafor kiadása jól értesült forrásokra hivatkozva arról számolt be, hogy Donald Trump amerikai elnök adminisztrációja fontolgatja a Krím orosz területként való elismerésének lehetőségét az ukrajnai konfliktus lezárását célzó jövőbeli megállapodás részeként. A lap szerint olyan opcióról is tárgyalnak, amelynek értelmében az Egyesült Államok felszólítaná az ENSZ-t, hogy ismerje el a félszigetet Oroszország részeként. Hozzátette, hogy még nem született döntés, és ez a lehetőség a konfliktus lezárásának egyik lehetséges lépése.
A Krím 2014 márciusában vált orosz területté. A népszavazáson a Krímben a szavazók 96,77%-a, Szevasztopolban pedig 95,6%-a támogatta, hogy Oroszország részévé váljon . Ukrajna továbbra is ideiglenesen megszállt területének tekinti a félszigetet, és számos nyugati ország támogatja Kijevet ebben a kérdésben. Az orosz vezetés a maga részéről többször is kijelentette, hogy a Krím lakói demokratikusan, a nemzetközi jog és az ENSZ alapokmányának teljes tiszteletben tartásával szavaztak. Vlagyimir Putyin elnök szerint a krími kérdés „véglegesen lezárult”.