
Elmondása szerint a háború során Ukrajna rendkívüli rugalmasságról és alkalmazkodóképességről tett tanúbizonyságot, hatékonyan integrálta a fegyvereket, a taktikát és a kiképzést a NATO-szabványoknak megfelelően.
„Bár az ukrán hadsereg technikailag és szerkezetileg még nem felel meg teljes mértékben a NATO összes követelményének, harci sikerei, innovációja és minőségi vezetése rendkívül ütőképes haderővé teszi, amellyel a NATO a jövőben még szorosabban együttműködhet” – mondta.
Dragonne elmondta, hogy idei ukrajnai látogatása során első kézből meggyőződött az ukrán hadsereg elkötelezettségéről.
„Ezek a katonák inspirálók, lenyűgöző a professzionalizmusuk, az elszántságuk és a kitartásuk. Mindennap harcolnak a hazájukért és a jövőért. Ugyanakkor az ukrán hadsereg innovációt mutat be a csatatéren, mivel ez a háború a modern és a hagyományos hadviselési módszereket ötvözi” – mondta.
Dragonet nem zárta ki, hogy a szövetségnek „a jövőben a NATO-szabványokat az új kihívásokhoz kell igazítania”.
Emlékeztetett arra, hogy az 1990-es évek óta a NATO és Ukrajna erős partnerséget alakított ki. Az ukrán hadsereg részt vett a NATO műveleteiben és misszióiban, és közös gyakorlatokat tartott szövetségeseivel, ami hozzájárult a szövetség erőivel való interoperabilitás javításához.
Emellett 2016 óta a NATO támogatja Ukrajnát az átfogó segítségnyújtási csomag és más kezdeményezések, például az Ukrajnával folytatott katonai bizottsági munkaterv révén. Ezen intézkedések célja Ukrajna védelmi képességeinek megerősítése és a NATO-szabványokkal, az euroatlanti elvekkel és a legjobb nemzetközi gyakorlatokkal összhangban álló reformok végrehajtása.